Inteligentní mikroúderové značení IDI

Inteligentní mikroúderové značení IDI

Inteligentní značení IDI - Inteligent driven impact.

IDI eliminuje obtíže při značení dílců s významnou rozměrovou tolerancí a dokáže zajistit stejné paramatry popisu při různých vzdálenostech hrotu od dílce.

Funkce inteligentního značení IDI je standardní výbavou každého mikroúderového značícího stroje Technomark. Systém najde uplatnění při značení nerovných povrchů.

IDI zajišťuje elektronické odměřování vzdálenosti razícího hrotu od značeného dílce a v závislosti na tom upravuje sílu úderu pro docílení konzistentního výsledku značení.

Tato funkce nabízí dva režimy: značení ukosených plochých dílů a značení vlnitých nebo válcovitých ploch.

V režimu mikroúderového značení plochých ukosených dílů se provádí detekce u prvního úderu na řádku (pro celý řádek platí stejná vzdálenost hrotu od dílu). V režimu značení vlnitých povrchů se provádí detekce pro každý znak.

Detail inteligentního značení IDI

Dalším velkým přínosem systému IDI je hlášení hodnot vzdálenosti hrotu mimo zadanou toleranci. Velký význam nalezneme při integraci mikroúderových značících strojů do výrobních linek.
Pokud je hodnota mimo toleranci (špatně založený díl, chybějící díl, zlomený hrot) řídící jednotka MULTI4 vysílá signál na řídící automat linky.

Máte dotazy?

Jsme tu, abychom vám pomohli nalézt optimální řešení.