Technologie průmyslového značení

Technologie průmyslového značení

Společnost PRAMARK je přední dodavatel technologií pro průmyslové značení a trvalé značení na českém, slovenském a polském trhu, již od roku 1992.

Ať už potřebujete trvale značit kovy, sklo, plasty nebo dřevo, ručně nebo plně automatizovaně, velké série nebo jen pár kusů, umíme dodat vhodnou značicí technologii.

Specializujeme se na následující technologie průmyslového značení:

Mikroúderové značení

Jednu z nejprogresivnějších metod značení velkých sérií představují mikroúderové stroje Technomark Multi4 druhé generace.
V nabídce je široká škála příslušenství a značícího softwaru. 

Laserové značení

Popisovací lasery francouzského výrobce ES Technology jsou určeny pro průmyslové využití s důrazem na nízké provozní náklady.
Pro potřeby trvalého značení s vysoce profesionálním vzhledem dodáváme vláknové lasery řady esFLY a řady esCODE.

Průmyslové popisovače

Ideální pro průmyslové značení materiálu nebo polotovarů. Dodáváme kvalitní průmyslové popisovače značek Intrama a Markal, určené k trvalému značení kovů, plastů a mnoha dalších povrchů. Ekologicky šetrné.
K výběru je mnoho různých modelů dle kvality (stavu povrchu) značeného materiálu, dle průměru a tvaru hrotu popisovače, dle požadavků na odolnost průmyslového popisu atd. 

Razidla

Nabízíme k okamžitému dodání na českém trhu nejucelenější soubor ručních razidelrůzných profilů  - profil levý, pravý, antinapěťový, zaoblený.
Dále sady sestavovacích razidel či otočné číslovačky vhodné k ražbě sériových čísel. 
Pro velkosériovou ražbu jsou určeny číslovací hlavy pro lisy. Nabízíme automatické číslovací hlavy nebo hlavy s manuálním nastavením. 

Razicí a odvalovací lisy 

Najdou uplatnění zejména ve velkosériové výrobě. Dodávány jsou lisy využívající mechanické, pneumatické i hydropneumatické mechanismy. 

Kovové šablony písmen a číslic 

Levné, rychlé a efektivní trvalé značení za pomoci štětce, válečku či barvy ve sprejiKovové šablony jsou vyrobeny z vysoce jakostního plechu ve velikostech 5 - 300mm. Dodáváme písmena i číslice. 

Gravírovací pera

Gravírovací pera slouží zejména k internímu značení nářadí, měřidel, přípravků, kalibrů atd. Klasickým řešením je vyjiskřovací pero pracující na principu elektrického oblouku. 
Velmi rozšířenou a oblíbenou možností realizace trvalého značení jsou pneumatická mikroúderová pera pro popisování oceli, plastů či skla

Elektrochemické značení

Ekonomicky nenáročná technologie průmyslového značení, která však umožňuje dosahovat vysoce profesionálního výsledného vzhledu.
Použití elektrochemie je vhodné v případech, kdy se nedá použít ražba (značení pilových pásů) a v případě vyšších požadavků na výslednou grafickou kvalitu značení.

Máte dotazy?

Jsme tu, abychom vám pomohli nalézt optimální řešení.